لطفا دختر ها و پسر ها بخونند

- انگیزه های ارتباط میان دختر و پسر,عشق یا هوس؟

 

1- عشق معطوف به غیر از خود است.در حالیکه محور هوس خود فرد و لذت اوست.جملات زیر را مقایسه کنید:

 

- من دوستت دارم

 

- من برات می میرم

 

- برای من هیچکس مثل تو نمیشه

 

-من همیشه به فکر تو ام

- من را فراموش نکن

- من از تو رنجیدم

در حالیکه در عشق,توجه به حالت ها و لذت های خود نیست و خواست و شرایط معشوق جایگزین خود خواهی فرد می شود.

2- هوس پاسخ به یک نیاز جسمانی و روانی است,مثل نیاز به اب,نیاز به اکسیژن و نیاز به غذا.ولی عشق فراتر از یک چنین نیازی است.عشق فراهم اورنده ی رشد و خودشکوفایی فرد است.لذا فرد عاشق خود را خوار و کوچک نمی کند.عشق عزت و احترام دارد و این احترام از روی بی نیازی و بزرگی عشق حاصل می شود.

3- عشق محدود کننده و زندانی کننده ی معشوق نیست.عشق ازاد کننده است. اگر فردی را مجبور کنیم که همه ی علایق و تفکراتش را فقط متوجه ما کند و فقط به ما بیندیشد,او را محدود به خودمان کرده ایم, نه هاینکه عاشق خود کرده باشیم. در واقع این عشق نیست.این یک هوس است و ما را وابسته به شخص دیگری نموده است.

انگیزه های برقراری ارتباط با جنس مخالف:

1- وعده ازدواج: یکی از بهانه های ارتباط بین پسران و دختران وعده ازدواج از ناحیه ی پسر است و معمولا با این وعده ها پسران با دختران ارتباط پیدا می کنند.در حقیقت, دختر و پسر با طرح مسئله ی « ازدواج» با یکدیگر رفاقت کرده و سعی میکنند نیاز های عاطفی همدیگر را براورده کنند.اما حقیقت امر این است که این وعده ها در حد خیال بافی می مانند و جامعه عمل نمی پوشد.زیرا خانواده چنین افرادی را در حد لازم پخته و شایسته برای ازدواج نمی یابند,طرح مسئله ی ازدواج اگر هم از سوی پسر صورت گیرد,با مخالفت خانواده اش رو به رو می شود و حتی اگر پسر به خواستگاری دختر نیز برود,خانواده ی دختر چنین ازدواجی را نمی پسندند.بنابراین وجود فکر ازدواج در بین دختران و پسران تنها نوعی ساز و کار دفاعی برای ایجاد رضایت خاطر و اضطرابی است که در نتیجه عمل بر خلاف قواعد و هنجار های خانواده و جامعه صورت می گیرد.

2- انگیزه جنسی:از انگیزه های دیگر ارتباط دختر و پسر بهره بری جنسی است.برخی ها برای ارضا ی غرایز جنسی خود,همه ی ارزش های خانوادگی و فردی خود را قربانی می کنند و دست به رفتاری می زنند که برای اغلب افراد جامعه,بسیار پست تلقی می شود.چنانچه این ارتباط های ناپسند منجر به رابطه ی جنسی بین دختر و پسر شود,مشکلات زیادی را برای دختر ,که قربانی اصلی این رابطه است,به دنبال می اورد.چنین دخترانی در ازدواج با مشکل رو به رو می شوند و حاضر به ازدواج نیستند و زمانی که به زور تن به ازدواج می دهند,همیشه نگران افشای رابطه ی گذشته ی خود هستند و از اینکه همسرشان از رابطه ی مخفی انها در گذشته اگاه شود, رنج می برد.

3- توهم قدرت و جاذبه

4-پناه جویی به یکدیگر

اثار رابطه با جنس مخالف

1- از بین رفتن کرامت انسانی و غرق شدن در گرداب شهوت ها

2- کاهش ارامش روانی و افزایش التهاب و اضطراب

3- پیدایش تنوع خواهی و اثرگذاری ان بر انتخاب فرد در ازدواج

4- الوده شدن به معصیت

اثرات منفی در روابط دختر و پسر را بشناسیم

1- سرکوب شدن استعدادها

2- افت تحصیلی یا رکود علمی

3- ایجاد جو بدبینی

4- اضطراب, تشویش و احساس نگرانی

5- فقدان شناخت درست و واقع بینانه

6- محرومیت از ازدواج پاک

7- عدم استقبال از تشکیل کانون خانواده

8- کم رنگ شدن ارزش های مکتبی و فرهنگ اصیل ایرانی

9- انحطاط اخلاقی

10- تهدید, مهم ترین سرمایه ی دختر و پسر

11- احساس گناه

12- خیانت به همسر اینده

« دوست عزیز,زندگی فراتر از این هاست. بهتر است نیکو تر بیندیشیم تانیکوتر زندگی کنیم؛در انتظار اینده ای روشن و فروزان.اینده نزدیک است...»

با تشکر,مدیر وبلاگ


 

/ 1 نظر / 18 بازدید
زینب

می بینم پیش رفت کردی نارفیق به این وبلاکم بیا نظر یادت نره